-
Октябрь 2024
-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
10 березня – День Державного Гімну України
-
14 березня – День українського добровольця
-
В музеї Придунав'я відкрита художня виставка «З надією в серці»
-
Всесвітній день фортепіано
-
День народження телефонного апарату – 7 березня
-
До 210-річчя від Дня Народження Тараса Шевченко
-
Мерцішор – символ весни та надії
-
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
Сентябрь 2023
-
Август 2023
-
Июль 2023
-
Июнь 2023
-
Октябрь 2022
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
Сьогодні, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 35-ту річницю з дня виведення радянських військ з Афганістану.
15 лютого 1989 року закінчилась та пішла в історію Афганська війна, яка вже 35 років асоціюється з болем втрат, людським лихом. Афганська війна залишила невиліковну рану в серцях тих, хто брав
участь в бойових діях. Не всім судилося повернутись живими до рідних домівок... Вона стала справжнім випробуванням для тисяч людей – хто безмежно довгими й тривожними днями та ночами чекав вдома на повернення своїх синів, чоловіків, батьків, коханих, друзів.
Ніхто не створений для війни. Але всі, хто пройшов ту війну, стають прикладом для майбутніх поколінь. Для молодого покоління воїни-інтернаціоналісти є продовжувачами славних бойових традицій наших предків, прикладом беззавітного служіння Батьківщині, вірності та стійкості.
Україна втратила близько 4 тисяч молодих хлопців, ще понад 12 тисяч були поранені та скалічені... На сьогоднішній день в Ізмаїлі та Ізмаїльському районі мешкає приблизно 400 осіб, які пройшли війну в Афганістані, отримали на цій війні не лише фізичні, а й моральні травми. І, на превеликий жаль, з кожним роком цих людей стає все менше і менше.
Щорічно в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я шанують памʼять про своїх земляків, які не повернулися додому з битв. У скорботному списку загиблих – Сергій Алексєєнко, Ігор Трипільський, Сергій Лагно, Юрій Губін, Іван Баліка, Іван Дяченко, В'ячеслав Мунтян, Федор Картелян та Павло Фурдуй. Їхня пам'ять увічнена в меморіальних дошках та назвах ізмаїльських вулиць. Також в музеї відкривають міні-виставки, присвячені цій темі, проводять зустрічі з учасниками бойових дій, уроки-бесіди для учнів навчальних закладів міста та району з переглядом документальних фільмів про Афганську війну та про людей, які, ризикуючи власним життям, сумлінно та гідно виконували свій інтернаціональний обов'язок, рятували бойових товаришів та захищали мирних жителів.
В Ізмаїлі є пам'ятник воїнам, які загинули в Афганістані. Ідея його встановлення виникла ще наприкінці 80-х років минулого століття. На той час у місті діяв військово-патріотичний клуб воїнів запасу «Товариш». З ініціативи активістів цієї організації вирішили встановити пам'ятник загиблим товаришам. В архіві Ізмаїльського міськвиконкому збереглося рішення № 5 від 15 січня 1990 року «Про спорудження пам'ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам в м.Ізмаїлі». Управлінню головного архітектора міста було доручено до 1 лютого 1990 року виділити земельну ділянку для спорудження пам'ятного знака. Ескізи пам'ятника виконав член Спілки художників України Микола Худолій. Буквально за кілька місяців він створив пам'ятник у глині. Бригада будівельників вилила його з гіпсу, після чого скульптор обшив споруду металом.
Відкриття пам'ятного знаку відбулося 9 травня 1995 року, у день 50-річчя Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Пам'ятник воїнам-афганцям висловлює скорботу по молодим людям, які віддали свої життя, виконуючи міжнародний обов'язок. Пам'ятний знак кілька разів зазнав вандалізм, внаслідок чого потребував реконструкції. До Ізмаїла приїжджав його автор, він і проводив відновлювальні роботи, під час яких імена загиблих воїнів-афганців тепер написані на окремій дошці.
Щороку у Міському саду Їзмаїлу, де знаходиться пам'ятник загиблим воїнам-афганцям, проходить захід на честь вшанування памʼятї про своїх земляків, які загинули далеко від рідного дому. У круговерті сьогоднішніх нелегких буднів не забуваймо про найсвятіше: памʼять потрібна не мертвим – памʼять потрібна живим. Воїни-інтернаціоналісти з честю виконали свій обов'язок, продемонстрували вірність присязі, мужність та героїзм, заклавши бойові традиції, які потрібні нам і сьогодні.
Покоління, обпалене полумʼям збройних конфліктів, стало активним учасником розбудови Української держави та сказало своє вагоме слово під час Революції гідності. Найкращі традиції афганського братерства та зусилля воїнів-інтернаціоналістів лягли в основу побудови нових Збройних Сил та потрібні сьогодні в Збройних Силах України, в Національній гвардії, Прикордонних військах, в Службі безпеки України та спеціалізованих підрозділах ЗСУ.
В умовах широкомасштабної агресії російської федерації проти України воїни-інтернаціоналісти з безцінним бойовим досвідом у складі підрозділів Сил безпеки та оборони захищають територіальну цілісність України від російських загарбників і продовжують виконувати свій військовий обовʼязок.
Ст.науковий співробітник відділу фондів Суворова М.О.