-
Ноябрь 2024
-
Октябрь 2024
-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
10 березня – День Державного Гімну України
-
14 березня – День українського добровольця
-
В музеї Придунав'я відкрита художня виставка «З надією в серці»
-
Всесвітній день фортепіано
-
День народження телефонного апарату – 7 березня
-
До 210-річчя від Дня Народження Тараса Шевченко
-
Мерцішор – символ весни та надії
-
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
Сентябрь 2023
-
Август 2023
-
Июнь 2023
-
Октябрь 2022
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
За оцінками ООН, у світі налічується близько мільйона людей з інвалідністю. Більшість цих людей, близько 80%, проживають в країнах, що розвиваються, які повсюдно вживають заходи щодо створення безбар'єрного середовища. Незважаючи на те, що ідея доступності стала широко обговорюваною, багато країн вживають заходи протягом десятиліть. Наприклад, ще в 1944 році у Великій Британії був прийнятий закон про права людей з інвалідністю. Аналогічний закон був прийнятий в США в 1961 році, а в 1975 році
була прийнята Декларація ООН про права інвалідів.
Якщо ще півстоліття тому уряди були змушені забезпечувати «базову» доступність: відстоювати громадянські права людей та інвалідів, усувати найсуттєвіші фізичні бар'єри, то сьогодні вектор роботи зі створення безбар'єрного простору дещо змістився.
Зокрема, все більше уваги приділяється створенню доступного середовища в закладах культури. Усвідомлення того, що люди з інвалідністю є повноцінними членами суспільства зі своїми інтересами (історія, мистецтво, подорожі), підштовхує музеї по всьому світу зробити експозицію повністю доступною.
Довідка
Нещодавно музеї запровадили унікальні практики, покликані забезпечити рівний доступ. Наприклад, в Забороненому місті, найбільшому палацовому комплексі в світі, розташованому в Пекіні, створена спеціальна туристична стежка для відвідувачів з обмеженими можливостями, яка дозволяє оглянути найважливіші зони музею, минаючи бар'єри.
Музей мистецтва Метрополітен в Нью-Йорку створив спеціальні екскурсійні програми для відвідувачів з обмеженими можливостями, враховуючи не тільки нозологію відвідувача, але і ступінь його знайомства з експозицією.
У Національному музеї в Токіо була створена «тактильна карта» музею, що передає матеріали і методи виготовлення, представлені в музейної колекції предметів.
У Національному музеї в Нью-Делі є окрема велика галерея для відвідувачів з обмеженими можливостями, де вони можуть побачити відображення 5 000 років індійського мистецтва в тактильних експонатах.
Один з найвідоміших музеїв світу, Лувр розробив спеціальний маршрут для відвідувачів на інвалідних візках, що дозволяє ознайомитися з експозицією, з мінімальним використанням ескалаторів і ліфтів. Крім того, індукційні петлі розміщуються у всій зоні обслуговування.
Цікаве рішення знайшли співробітники музею Прадо: створили спеціальний опис походу в музей в картинках, зручних для дітей і відвідувачів з розладами аутистичного спектру.
Незвичайну практику запровадили і співробітники Центру Помпіду в Парижі – в музеї є додаток для відвідувачів з розладом аутистичного спектру, в якому в максимально доступній формі міститься вся інформація про графік роботи музею, його заходи і можливі сценарії поведінки відвідувачів в музеї.
В Україні ініціатива «Без бар'єрів» була започаткована Першою Леді Оленою Зеленською. У 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар'єрного простору до 2030 року. Цього року Уряд затвердив План заходів на 2023–2024 роки з реалізації Стратегії безбар'єрності.
Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору спрямована на створення умов для рівного доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю, батьків із візками, людей на візках та ін.
Сьогодні найважливіші об'єкти української культурної спадщини не лише відроджуються, а й адаптуються до потреб усіх категорій відвідувачів, зокрема маломобільних громадян, людей з інвалідністю. Їх активне до культурно-мистецького життя і туризму в Україні неможливе без підвищення рівня доступності українських музеїв і національних заповідників. Ці культурні установи мають бути серед головних провідників та втілювачів ідей безбар'єрного суспільства.
Ізмаїльський історико-краєзнавчий музей Придунав'я долучився до Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору. В червні 2024 року в музеї були проведені навчання для співробітників, які беруть участь у заходах евакуації маломобільних груп населення, включаючи осіб з інвалідністю. Заняття провела заступник директора з АГР Штанько Ірина Іванівна, до них були залучені заступник директора з наукової роботи Альошина Катерина Петрівна, завідувачка відділу історії та культури Землянська Лариса Василівна. У ході заходу виявилося, що будівля музею Придунав'я, прилегла територія та експозиції пристосовані для прийому різних категорій відвідувачів. Наприклад, маломобільна людина, яка вирішила завітати до музею Придунав'я може безперешкодно увійти у хвіртку з боку проспекту Незалежності або в'їхати у ворота з вулиці Мистецької, пройти стежками музею та потрапити в головний корпус музею, де розташована експозиція.
На жаль, музей Придунав'я не має підйомного механізму, тому відвідування другого поверху музею для маломобільної людини неможливо, але співробітники можуть запропонуйте альтернативу такій людині. З 2018 року у музеї Придунав'я встановлено багатофункціональний сенсорний бокс, який дозволяє поліпшити якість обслуговування відвідувачів. З допомогою цього пристрою відвідувачі можуть ознайомитися з історією та культурою нашого Придунайського краю, починаючи з давнього періоду до сьогодення, також побачити найцікавіші музейні предмети із фондів музею Придунав'я та поринути у театралізовану діяльність театру історичного костюму «Софокл».
Після занять відповідальна за евакуацію маломобільних груп населення група співробітників, вирішили виробити план першочергових заходів щодо підвищення доступності, які наш музей може запровадити власними силами.
Взагалі вирішенню проблем доступу до публічного простору для громадян із тимчасовою або постійною обмеженою мобільністю, людей з інвалідністю сприятиме розроблення самою спільнотою музейників комплексу мінімальних внутрішніх стандартів безбар'єрності музеїв, проведення низки освітніх заходів для співробітників цих установ коштом донорів та широка інформаційна кампанія щодо підвищення культури інклюзивного туризму на рівні держави.
Ст.науковий співробітник фондів музею Придунав'я Суворова М.О.