-
Декабрь 2024
-
Ноябрь 2024
-
Октябрь 2024
-
Сентябрь 2024
-
Июль 2024
-
Июнь 2024
-
Май 2024
-
Апрель 2024
-
Март 2024
-
10 березня – День Державного Гімну України
-
14 березня – День українського добровольця
-
В музеї Придунав'я відкрита художня виставка «З надією в серці»
-
Всесвітній день фортепіано
-
День народження телефонного апарату – 7 березня
-
До 210-річчя від Дня Народження Тараса Шевченко
-
Мерцішор – символ весни та надії
-
-
Февраль 2024
-
15 лютого - 35-та річниця виведення військ з Афганістану
-
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
-
24 лютого 2024 року – друга річниця початку повномасштабної російсько-української війни
-
26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
-
День пам’яті Героїв Небесної Сотні
-
-
Январь 2024
-
Декабрь 2023
-
Ноябрь 2023
-
Октябрь 2023
-
Август 2023
-
Июнь 2023
-
Октябрь 2022
-
Сентябрь 2022
Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.
Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .
E-mail:
Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156
Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.
24 жовтня в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбулося «Свято Гарбуза», в рамках якого пройшов виховний захід «Гарбуз – стародавній український символ» і майстер-клас «Атрибути осені». Першими глядачами свята, які відвідали музей Придунав'я напередодні довгоочікуваних осінніх канікул, стали учні 1-А класа Ізмаїльської початкової школи №4 зі своїм класним керівником Іриною Вадимівною Голуб.
В наш час, 30 жовтня, у багатьох інформаційних ресурсах згадують
як День гарбуза в Україні. Це неофіційне свято, однак, воно вже давно стало традиційним. День гарбуза – це бажання зібрати старі та нові традиції, поєднавши все найдобріше та позитивне.
Українські етнографи вважають, що День гарбуза варто повʼязати з Днем святого Андрія Первозванного, який припадає саме на 30 листопада. Раніше на Поділлі існувала традиція у День святого Андрія вирізати маски з гарбуза та підсвічувати їх свічками. Нагадує Хелловін?
Деякі церковні громади та їх лідери пропонують відзначати День гарбуза для українських дітей як альтернативу Хелловіну, важливим атрибутом якого є гарбуз. Хелловін приваблює дітей – це веселе і красиве свято, з добрими і веселими розвагами, але вороже сприймається православною релігійною спільнотою. Свят багато не буває, особливо, для дітей! День гарбуза чи Хелловін – немає значення, що буде нагодою для позитивних емоцій, радості спілкування та добрих сімейних чи колективних традицій.
В першій – пізнавальній частині свята, завідувачка відділу природи Анжела Степанівна Діденко розповіла дітям про гарбуз, як прекрасний Божий дар природи людині. Гарбуз – це корисна та смачна рослина, баштанна культура, відома в багатьох країнах. При цьому він радує погляд своїм яскравим життєрадісним кольором восени, коли починає відчуватися нестача сонця.
Гарбуз – це символ врожаю, сонця, доброї енергії та життя, переродження. Це данина предкам та шанування традицій. Батьківщиною гарбуза є Мексика. Місцеві аборигени багато сотень років тому активно культивували цю рослину, чому свідчать знайдені при розкопках насіння та шкірка даних плодів. Надалі гарбуз поширився Америкою, Європою. У наші дні на території України вирощують гарбуз повсюдно. З цим овочом пов'язано багато традицій і звичаїв, а скільки привніс гарбуз в кулінарну сферу – його і варять, і смажать, і в'ялять, і печуть, з нього варять варення і супи – він різноманітний і смачний. А ще з гарбуза роблять твори прикладного мистецтва, ліхтарики, посуд і навіть іноді підносять неугодним нареченим. Гарбуз фігурує в казках, де він перетворюється на карету, і прислів'ях, у притчах і картинах.
Також у рамках свята представлена міні-виставка «Гарбуз – символ осені», що складається з гарбузів різних сортів та розмірів, осінніх дарів та предметів старовини з фондів музею Придунав'я. На заході діти не тільки дізналися про корисні властивості гарбуза, а й змогли побачити помаранчеві, червоні, жовті, зелені гарбузи на тлі осіннього пейзажу – це видовище надзвичайної краси.
Після захоплюючої розповіді про корисний дар осені – гарбуз, почалася друга частина свята – практична – майстер-клас по виготовленню святкової гірлянди. Учні с ентузіазмом прийнялися виготовляти осінню прикрасу, щоб задекорувати нею своє житло.
У третій частині – розважальній, Анжела Степанівна запропонувала малечі трошки повеселитися, потанцювати. Діти із задоволенням пустилися в танець під українську народну дитячу пісню «Ходить гарбуз по городу».
Наприкінці зустрічі Анжела Діденко побажала усім учасникам заходу: «Нехай гарбузи, як у казці «Попелюшка», перетворяться для кожного з нас у прекрасні карети, які помчать дорогою щастя, достатку, удачі, злагоди, здоров'я та миру!».
Побувавши на «Святі Гарбуза» у музеї Придунав'я учні дізналися багато корисної інформації про це свято, якому багато століть, у якого багато назв та свої особливості святкування у різних країнах та у різних народностей, поринули у традиції стародавніх предків, а також дізналися про нові звичаї.