Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

DSC 0347Напередодні Дня всіх закоханих, який щорічно відзначається 14 лютого, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я в рамках роботи пізнавально-розважального клубу «Дунаюшка» відбувся майстер-клас «Подаруй тепло свого серця» з виготовлення листівок в патріотичному стилі, гірлянд для прикрашання оселі, сердець для подарунка. Завітали на майстер-клас учні Ізмаїльської школи мистецтв ім. С. Малаховського зі своїми викладачами Соріною Ларисою Олександрівною та Палісіка Євгенія Сергіївна.


    На занятті діти дізнались про історію свята всіх закоханих від керівника клубу «Дунаюшка» – завідувача відділу природи Анжели Степанівни Діденко. Це одне з наймолодших свят України, яке почали відзначати в нашій країні лише з початку 90-х років минулого століття. Масово День Святого Валентина святкується у Західній Європі та у США з ХIII століття. Цього дня католицька церква вшановує святого мученика Валентина, якого вважають покровителем усіх закоханих.
Довідка:
    За легендою, святий Валентин народився в III столітті нашої ери в Римі. Він був невиправним романтиком, бо не послухався імператора і таємно вінчав солдатів з їхніми коханими. На той час Римською імперією правив Юлій Клавдій ІІ, якому вічно бракувало солдатів-холостяків для поповнення легіонів. Імператор був твердо переконаний, що одружені воїни борються погано, тому видав указ, який забороняє легіонерам одружуватися. Мабуть, священик Валентин був невиправним романтиком, бо не послухався імператора та таємно вінчав солдатів із їхніми коханими. Дізнавшись про це, Клавдій розгнівався і засудив священика до страти. Сидячи у в'язниці в очікуванні виконання смертного вироку, Валентин закохався у дочку наглядача. Дівчина була сліпа від народження. Валентину вдалося зцілити її недугу – його кохана прозріла. За день до страти Валентин написав дівчині зворушливий лист, в якому зізнавався їй у своїх почуттях і прощався навіки. Закінчувався лист словами "From your Valentine" ("Твій Валентин").
    Прочитано цей лист було лише після страти священика. Згодом Валентина канонізували як християнського мученика, який постраждав за віру. Сталося це 14 лютого 496 року. З того часу День святого Валентина став святом усіх закоханих.
  Також Анжела Степанівна розповіла дітям легенди, пов'язані з цим святом, і про традиції святкування Дня святого Валентина у різних країнах. Так, у Європі вже кілька століть існує звичай: у цей день жінка може підійти до будь-якого чоловіка та зробити йому пропозицію. Тим не менш, цього дня прийнято вітати не лише коханих, а й усіх Валентинів та Валентин, а також осіб протилежної статі, які викликають симпатію. Американці та німці вітають також вчителів та своїх колег, англійці – домашніх тварин: кішок, собак, папужок та морських свинок. У Японії день святого Валентина взагалі вважається виключно чоловічим святом. Невід'ємною частиною цього дня в Японії є шоколад, головним чином шоколадна фігурка святого. Дарувати в день святого Валентина, звичайно ж, треба валентинки – записки з жартівливими віршами та побажаннями (за традицією їх не підписують, а почерк намагаються змінити: вважається, що адресат повинен сам здогадатися, хто надіслав валентинку). Крім того, подарунком може бути будь-яка річ, яка має форму серця (бажано червоного кольору): цукерки, дивані подушки, гаманці... Французи дарують один одному коштовності.
Після пізнавальної частини заняття Анжела Степанівна пояснила дітлахам, як виготовляються різні атрибути свята. Вихованці школи мистецтв прийнялися до роботи, діти працювали з кольоровим картоном і папером, глістерним папером, текстилем, нитками та клеєм. Кожна дитина придумала своє оформлення, вибрала кольорову гаму та декорування свого подарунка для коханих, вклавши в нього частинку своєї душі та серця.

 

DSC 0350

 

DSC 0318

 

DSC 0322

 

DSC 0325

 

DSC 0337

 

DSC 0320

 

DSC 0333

 

DSC 0348

 

 

Добавить комментарий