Архів записів
Контакты

 

Україна, Одеська область,
м. Ізмаїл, вул. Тульчианівська (Котовського), 51.

Тел.: (04841) 2-00-87, 2-16-70.
Факс (04841) 2-00-87 .

E-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Благодійний рахунок музею Придунав'я
UA438201720314231004301022613
ЕДРПО 20953156

Музей працює для відвідувачів щодня з 9.00 до 17.00, без вихідних.

IMG 22167 травня, напередодні Дня пам'яті та перемоги над наци́змом у Дру́гій світові́й війні́ 1939–1945 ро́кі́в, в Ізмаїльському історико-краєзнавчому музеї Придунав'я відбувся патріотичний захід «Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової». До цього заходу була підготовлена міні-виставка «Жіночі долі у вирі Другої світової» (http://www.pridunavie.com.ua/index.php/vystavki/952-zhinochi-doli-u-viri-drugoji-svitovoji).
Відкрила захід директор музею Придунав'я Ольга Михайлівна

Тірон, вона розповіла гостям, що лише нещодавно в Україні почали повертатися до жіночих історій Другої світової. Важливу роль у поверненні в людську пам'ять забутих сюжетів війни відіграло видання 2015 р. збірника «Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні». Цьогоріч заходи з відзначення Дня пам'яті та перемоги над нацизмом відбуватимуться і на вшанування жінок, на долю яких випало пережити ту добу.
    Далі слово було передано завідуючої відділом історії і культури Ларисі Василівні Землянській, яка підготувала цей патріотичний захід та міні-виставку. На виставці «Жіночі долі у вирі Другої світової» представлені фотографії, історико-побутові предмети з фондів музею Придунав'я, що розповідають про долі жінок-героїнь нашого краю, їхню доблесну працю та самопожертву.
    Жінка та війна... Про це не можна говорити без хвилювання. Залишаючись матерями, коханими дружинами, дбайливими сестрами, жінки нарівні з чоловіками стали на захист Батьківщини у роки Другої світової війни. За офіційними цифрами, загальна чисельність жінок, які брали участь у бойових діях становила 800000, а Вони йшли фронтовими дорогами, самовіддано працювали в тилу, долали всі труднощі та негаразди військового життя, захоплюючи своєю мужністю і витривалістю.
    Жінки–герої Другої світової війни: хто вони? Щоб відповісти на це питання, не треба довго гадати. Немає такого роду і виду військ, у яких не воювали жінки. І на суші, і на морі, і у повітрі.
На фронтах Другої світової війни жінки були медиками, льотчицями, снайперами, розвідницями, водіями, топографами, репортерами. Брали активну участь у підпіллі, у партизанському русі.
    Лариса Василівна запропонувала гостям заходу згадати жінок, доля яких пов'язана з нашим містом. Це такі імена, як Ганна Сиром'ятникова, Катерина Михайлова-Дьоміна, Ірина Довбіш, Марія Конькова, Антоніна Дудченко, Ганна Погорелова (Гавриш), Олександра Пустовойт та інші, відомі багатьом у Бессарабії.
    За заслуги в боротьбі з нацистськими загарбниками в роки Другої світової війни понад 150 тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями.
    Тому забути про вклад про перемогу наших співвітчизниць ми просто не маємо права!



Щоб квітла Україна у віках!
Щоб матері і діти не страждали!
Щоб тих, хто прокладав до волі шлях,
Нащадки вдячні завжди пам'ятали!

 

IMG 2218

 

IMG 2222

 

IMG 2225

 

IMG 2210

 

IMG 2234

 

IMG 2236

 

IMG 2240

 

IMG 2243

Добавить комментарий